Biografie

FullSizeRender (2)Vlado Vovkanič se narodil a vyrůstal v městečku Iršava na Ukrajině. V letech 1985-1989 studoval Uměleckou školu v Užgorodě u profesora Petreckého. U něj se Vlado naučil hlubšímu porozumění různým uměleckým stylům.

V roce 1994 se přestěhoval do Prahy, aby se zdokonalil ve své umělecké práci. Vedle těchto uměleckých snah se Vlado věnoval také teologickým studiím, které úspěšně dokončil v roce 1998. V roce 1997 studoval kurz dějin umění u profesora Zlatohlávka.

Jeho díla jste mohli vidět v Galerii 33, Galerii Compromis, České Galerii na Malé Straně, Art Gallery v Nerudově ul., a Galerii Peron. V roce 2002 obdržel cenu Masarykovy akademie umění za uměleckou činnost.

Je možno říct, že akvarel je umělcovou nejoblíbenější technikou. Proto je možno si objednat, jak detailně propracovanou architekturu, tak lehkou barevně laděnou atmosféru – město, městské ulice, památky historie, kavárenské motivy, lidé a vztahové momentky. Na rozměru nezáleží, s rámem i bez, podle přání.
Výrazná barevná škála kaváren nebo zdrženlivá paleta památkových krajin, kterou můžete vidět na stránkách, není omezena dalším motivem nebo originálním projevem modernějšího stylu nebo kompozice. Rozměr, motiv, barevnost může zvolit zákazník podle své představy.
V této oblasti nabízí autor konzultace dekorace interiéru bytu, domu, barevnost, určitý styl, aranžmá nebo firemní logo.
Na žádost zákazníka je možno udělat portrét, živě nebo z fotografie (olej, akvarel, kresba)

Vzhledem k tomu, že umělec nemá vyhraněný a specifický styl, je možno využít širokou škálu možností.

Kontakt